Wygodna nawigacja do samochodu

Bez nawigacji ani rusz

Kierowcy w dzisiejszych czasach nie są pozostawieni sami sobie. Mogą używać specjalnych systemów montowanych w ich autach – nawigacji samochodowej. Urządzenia tego typu monitorują trasę, po jakiej porusza się pojazd, zapewniają stale aktualną mapę terenu i podsuwają najkrótsze połączenia ze wskazanymi punktami docelowymi. Praktycznie w każdym samochodzie korzysta się z mniej lub bardziej zaawansowanych systemów tego typu. Ponieważ w czasie jazdy bardzo liczy się, by kierowca pozostawał maksymalnie skoncentrowany na drodze, nawigacja „mówi” głosem wbudowanego lektora – czyta instrukcje, radzi, w którą stronę skręcić i ostrzega o różnych zdarzeniach takich jak objazdy czy blokady. Dla jeszcze większej wygody stosuje się dodatkowe rozwiązania, takie jak np. niedawno opracowany magnetyczny uchwyt bardzo użyteczny w związku z możliwością różnorodnego ustawienia w aucie.

Korzystanie z nawigacji

Systemy nawigacyjne nie wymagają żadnych większych umiejętności – może z nich skorzystać każdy kierowca. Najważniejsze jest jednak wybranie urządzenia wysokiej jakości oferującego ciekawe funkcje. Wiele systemów tego rodzaju posiada mapy, do których można zajrzeć będąc podłączonym do internetu oraz w trybie offline. Istotna jest stabilność konstrukcji czy rodzaj wyświetlacza – przeważnie są to dotykowe ekrany, z których bardzo wygodnie się korzysta. Wspomniany wcześniej uchwyt magnetyczny niweluje mnóstwo problemów z montażem, bo wystarczy po prostu umieścić nawigację w wybranym miejscu i ustabilizować ją. Po zakończeniu korzystania demontaż jest równie łatwy.

2 Komentarze

  1. Ja również nie wyobrażam sobie jazdy bez osobistego asystenta nakazującego skręcić w prawo za pięć metrow lub jechać prosto aż do skrzyżowania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*