Bez telefonu ani rusz

Ludzie nie wyobrażają sobie życia bez telefonów

Korzystanie z telefonów komórkowych, a raczej smartfonów, stało się obecnie nałogiem całej populacji. Coraz więcej osób używa tych urządzeń praktycznie każdego dnia, nie rozstając się z nimi w łóżku czy w ubikacji. Najprawdopodobniej dzieje się tak z powodu udostępnienia w smartfonach coraz większej ilości funkcji, Można oczywiście robić zdjęcia, rozmawiać ze znajomymi, wysyłać i odbierać maile, pobierać pliki, oglądać filmy przez internet itd. Oczywiście telefony takie czynią życie łatwiejszym – o wiele trudniej jest się zgubić czy też pozostawać bez kontaktu ze znajomymi. Z drugiej strony konieczność częstego używania jakiegokolwiek urządzenia mechanicznego wpływa na pogorszenie się kontaktów z otoczeniem. Do tego dochodzi też znacznie większa podatność na modę ówczesnych pokoleń – na chorobę „smartfonową” chorują przede wszystkim nastolatki i tzw. młodzi dorośli.

Na co warto uważać?

Ponieważ smartfony są ciągle unowocześniane i rozbudowywane, kolejne lata mogą przynieść jeszcze większe uzależnienie od ich możliwości. Społeczeństwo jest też coraz silniej inwigilowane przez różne aplikacje, które podsuwają tzw. spersonalizowaną zawartość. Jest to wygodne, ale czasami skala przenoszenia się informacji aż przeraża. Żeby uniknąć bycia pochłoniętym przez technologię, warto unikać korzystania z urządzeń (nie tylko smartfonów) w celu zabicia nudy czy z przyzwyczajenia. Warto wykorzystywać ich najbardziej istotne funkcje w celu poprawienia jakości życia, ale pozostawiając duży margines dla innych aktywności.

Nowe technologie

Przeprojektowanie strategii

Różnice między strategią biznesową przedsiębiorstwa oraz strategią technologiczną są coraz mniej widoczne. Jest tak dlatego, że to właśnie technologie stają się źródłem przewagi konkurencyjnej. W związku z tym, działania rozwojowe i strategiczne powinny być ze sobą zbieżne.

Fabryki przyszłości powinny zatem skupić się na rozwiązaniach „uinteligentniających” i automatyzujących działanie używanych maszyn. Przez zwiększającą się dostępność danych oraz liczbę urządzeń połączonych do sieci, możliwości współpracy człowieka i technologii są coraz większe. Właśnie dlatego strategia firmy produkcyjnej powinna opierać się właśnie na rozwoju nowych technologii.

Personalizacja produktów i usług firm produkcyjnych

W wielu branżach można zauważyć trend polegający na odchodzeniu od korzystania z rozwiązań masowych. Coraz większe grono osób bardziej ceni sobie produkty i usługi, które są personalizowane do ściśle zdefiniowanych potrzeb. Szacuje się, że takie preferencje będą coraz bardziej powszechne.

Wraz ze wzrostem popularności rozwiązań zautomatyzowanych i opartych na nowych technologiach zanikły możliwości dostosowywania produktów do własnych potrzeb. Okazuje się jednak, że konsumenci potrzebują dopasowania i personalizacji. Według raportu Deloitte, w najbliższych miesiącach wiele firm produkcyjnych będzie starało się w większym stopniu łączyć technologię i personalizację, pozwalając na składanie precyzyjnie określonych i dostosowanych zamówień.

Przedsiębiorstwa rozproszone

W tym roku Gartner idzie o krok dalej zastępując chmurę rozproszoną przedsiębiorstwami rozproszonymi. Przedsiębiorstwa, które przyjmują hybrydowe modele pracy zatrudniają pracowników, którzy są średnio o 30% bardziej produktywni niż ich odpowiednicy w biurze. Rozproszona siła robocza jest najskuteczniejszym sposobem na zbudowanie firmy XXI wieku, ponieważ pozwala ona na większą autonomię pracowników, zwiększoną produktywność oraz większe zaangażowanie.

Total Experience

Z tą strategią również mieliśmy już styczność w poprzednich zestawieniach. Opisuje aspekty wrażeń i doświadczeń wszystkich użytkowników w kontekście organizacji. Teraz, jak nigdy wcześniej, widać jak doświadczenia poszczególnych grup w organizacji i wokół niej przeplatają się i oddziałują na siebie wzajemnie. Pracownicy od dawna funkcjonujący w trybie zdalnym potrzebują ciągłego ulepszania procedur oraz systemów, tak, aby ich praca stała się efektywniejsza. Klienci, z kolei, cały czas podnoszą swoje wymagania, oczekując usług oraz produktów tak samo dobrych, a nawet lepszych niż przed pandemią.

System autonomiczny

Wśród trendów znajdziemy również samodzielnie zarządzane systemy fizyczne lub programowe. Na podstawie swoich środowisk uczą się i dynamicznie modyfikują własne algorytmy tak, aby zoptymalizować swoje zachowania w złożonych ekosystemach. Obecnie używane systemy są w stanie sprostać nowym wymaganiom i sytuacjom, optymalizować wydajność i chronić przed atakami bez interwencji człowieka.

Wynajmij agregat

Oferujemy w pełni wyciszone agregaty prądotwórcze wraz z wykwalifikowaną obsługą techniczną, która na bieżąco monitoruje i reaguje na sytuacje.  https://fabryka-pradu.pl/

2 Komentarze

  1. Wydaje mi się, że młode osoby po prostu przesadzają – łatwiej jest wysłać smsa do kolegi mieszkającego w innym mieście niż jechać do niego, ale wymiana informacji przez telefon z kims z tej samej rodziny to już gruba przesada!

  2. Postępu nie da się zatrzymać. Można jedynie apelować o zdrowy rozsądek, bo nie trzeba przecież stawać się niewolnikiem jakiejkolwiek technologii – należy z niej korzystać nie uzależniając się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*