Bez telefonu ani rusz

Ludzie nie wyobrażają sobie życia bez telefonów

Korzystanie z telefonów komórkowych, a raczej smartfonów, stało się obecnie nałogiem całej populacji. Coraz więcej osób używa tych urządzeń praktycznie każdego dnia, nie rozstając się z nimi w łóżku czy w ubikacji. Najprawdopodobniej dzieje się tak z powodu udostępnienia w smartfonach coraz większej ilości funkcji, Można oczywiście robić zdjęcia, rozmawiać ze znajomymi, wysyłać i odbierać maile, pobierać pliki, oglądać filmy przez internet itd. Oczywiście telefony takie czynią życie łatwiejszym – o wiele trudniej jest się zgubić czy też pozostawać bez kontaktu ze znajomymi. Z drugiej strony konieczność częstego używania jakiegokolwiek urządzenia mechanicznego wpływa na pogorszenie się kontaktów z otoczeniem. Do tego dochodzi też znacznie większa podatność na modę ówczesnych pokoleń – na chorobę „smartfonową” chorują przede wszystkim nastolatki i tzw. młodzi dorośli.

Na co warto uważać?

Ponieważ smartfony są ciągle unowocześniane i rozbudowywane, kolejne lata mogą przynieść jeszcze większe uzależnienie od ich możliwości. Społeczeństwo jest też coraz silniej inwigilowane przez różne aplikacje, które podsuwają tzw. spersonalizowaną zawartość. Jest to wygodne, ale czasami skala przenoszenia się informacji aż przeraża. Żeby uniknąć bycia pochłoniętym przez technologię, warto unikać korzystania z urządzeń (nie tylko smartfonów) w celu zabicia nudy czy z przyzwyczajenia. Warto wykorzystywać ich najbardziej istotne funkcje w celu poprawienia jakości życia, ale pozostawiając duży margines dla innych aktywności.

Nowe technologie

Inteligencja decyzji

Każdego dnia, każda organizacja podejmuje wiele decyzji biznesowych. Trend związany z inteligencją decyzji to forma praktycznego podejścia do usprawnienia metody i sposobu podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie, poprzez modelowanie procesów decyzyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i procesu uczenia się. Bazując na wcześniejszych procesach i podjętych decyzjach, inteligencja decyzyjna wspiera ludzi w podejmowaniu decyzji. Automatyzacja procesu decyzyjnego przebiega w oparciu o przeprowadzanie symulacji, analizę danych, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Hiperautomatyzacja

Trend, który od paru lat pojawia się w zestawieniach Gartnera. Polega na kompleksowym użyciu oprzyrządowania z zakresu sztucznej inteligencji, automatyzacji oraz Business Intelligence, która ma na celu przeprowadzenie cyfrową transformację przedsiębiorstwa. Hiperautomatyzacja umożliwia skalowalność, obsługę zdalną oraz zmianę samego modelu biznesowego.

Projektowanie rozwiązań Al

Ta moda również nie pojawia się po raz pierwszy w zestawieniach. Zwłaszcza w ostatnich latach rozwój sztucznej inteligencji bardzo przyśpieszył: czynności, wykonywanych przez programy w zastępstwie za ludzi jest teraz całe mnóstwo. Problem jednak stanowi odpowiednie ich zaprojektowanie, utrzymanie oraz zarządzanie, tak aby zapewniły najlepszą wartość dla przedsiębiorstwa. Dlatego też warto rozważyć pojawiające się na rynku rozwiązania “pod klucz”.

Konieczność weryfikacji i zapewnienia bezpieczeństwa

Rozwijająca się technologia przynosi wiele szans, ale także zagrożeń. Jednym z poważniejszych są cyberataki na systemy stosowane wewnątrz przedsiębiorstwa. Nie da się ukryć, że w fabrykach stale przybywa nowych inteligentnych urządzeń, przez co zbieranych jest coraz więcej danych. Warto mieć także na uwadze to, że zwiększa się liczbę decyzji podejmowanych przez sztuczną inteligencję. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na stosowanie rozwiązań o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Sposobów na zwiększanie bezpieczeństwa danych może być wiele. Wśród najpopularniejszych warto wymienić:

  • Regularne aktualizowanie oprogramowania i baz danych, co zmniejsza podatność stosowanych systemów na ataki,
  • Stała kontrola prawidłowości pracy oprogramowania oraz gotowość na wprowadzanie szybkich zmian,
  • Przyznawanie dostępu do wrażliwych danych tylko osobom zaufanym, o sporym doświadczeniu w szybkim reagowaniu na pojawiające się nieprawidłowości,
  • Rejestracja i monitorowanie wszelkich czynności w poszukiwaniu niepokojących zmian.

Sieć bezpieczeństwa cybernetycznego

Współcześnie obserwujemy wzrost znaczenia cyberbezpieczeństwa jako metody zapobiegania i przeciwdziałania zagrożeniom w sieci. Stanowi ono istotny element działalności biznesowej praktycznie w każdym sektorze gospodarczym. Wzrost zabezpieczeń, które stosują elastyczną i komponowalną architekturę umożliwia realne zwiększenie bezpieczeństwa cybernetycznego. Poprawa ogólnego bezpieczeństwa, ochrona kluczowych zasobów, jak również weryfikacja danych i zgodności systemowych stanowią ważny punkt we współczesnych trendach technologicznych.

Obliczenia zwiększające prywatność

Prawne aspekty dotyczące przetwarzania danych osobowych są współcześnie niezwykle istotnym elementem świata biznesu. Wzrasta więc trend nie tylko związany z ochroną danych osobowych . Odpowiedzią przedsiębiorstw na rosnące niepokoje społeczne i obawy klientów o swoje dane, są obliczenia zwiększające prywatność. Różnorodne metody ochrony prywatności to także poszanowanie przepisów prawa i wymagań zgodności. Migracja ogromnych ilości danych do chmury, tożsamość osób trzecich, jak również cyfryzacja świata biznesu i organizacja pracy zdalnej stają się istotnym elementem funkcjonowania biznesu we współczesnym świecie.

Wynajmij agregat

Oferujemy w pełni wyciszone agregaty prądotwórcze wraz z wykwalifikowaną obsługą techniczną, która na bieżąco monitoruje i reaguje na sytuacje.  https://fabryka-pradu.pl/

2 Komentarze

  1. Wydaje mi się, że młode osoby po prostu przesadzają – łatwiej jest wysłać smsa do kolegi mieszkającego w innym mieście niż jechać do niego, ale wymiana informacji przez telefon z kims z tej samej rodziny to już gruba przesada!

  2. Postępu nie da się zatrzymać. Można jedynie apelować o zdrowy rozsądek, bo nie trzeba przecież stawać się niewolnikiem jakiejkolwiek technologii – należy z niej korzystać nie uzależniając się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*