Bez telefonu ani rusz

Ludzie nie wyobrażają sobie życia bez telefonów

Korzystanie z telefonów komórkowych, a raczej smartfonów, stało się obecnie nałogiem całej populacji. Coraz więcej osób używa tych urządzeń praktycznie każdego dnia, nie rozstając się z nimi w łóżku czy w ubikacji. Najprawdopodobniej dzieje się tak z powodu udostępnienia w smartfonach coraz większej ilości funkcji, Można oczywiście robić zdjęcia, rozmawiać ze znajomymi, wysyłać i odbierać maile, pobierać pliki, oglądać filmy przez internet itd. Oczywiście telefony takie czynią życie łatwiejszym – o wiele trudniej jest się zgubić czy też pozostawać bez kontaktu ze znajomymi. Z drugiej strony konieczność częstego używania jakiegokolwiek urządzenia mechanicznego wpływa na pogorszenie się kontaktów z otoczeniem. Do tego dochodzi też znacznie większa podatność na modę ówczesnych pokoleń – na chorobę „smartfonową” chorują przede wszystkim nastolatki i tzw. młodzi dorośli.

Na co warto uważać?

Ponieważ smartfony są ciągle unowocześniane i rozbudowywane, kolejne lata mogą przynieść jeszcze większe uzależnienie od ich możliwości. Społeczeństwo jest też coraz silniej inwigilowane przez różne aplikacje, które podsuwają tzw. spersonalizowaną zawartość. Jest to wygodne, ale czasami skala przenoszenia się informacji aż przeraża. Żeby uniknąć bycia pochłoniętym przez technologię, warto unikać korzystania z urządzeń (nie tylko smartfonów) w celu zabicia nudy czy z przyzwyczajenia. Warto wykorzystywać ich najbardziej istotne funkcje w celu poprawienia jakości życia, ale pozostawiając duży margines dla innych aktywności.

Nowe technologie

Przekształcenia w łańcuchach dostaw

Trudna sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymusiła konieczność wprowadzenia zmian na wszystkich etapach funkcjonowania firmy produkcyjnej. Wiele usprawnień jest związanych z szybkim i bezproblemowym transportowaniem materiałów czy produktów gotowych. W badaniu oceny zmian wywołanych koronawirusem aż 97% respondentów potwierdziło bowiem, że miał on niesamowicie duży wpływ właśnie na łańcuchy dostaw.

Co można zrobić, aby usprawnić transport i ułatwić tym samym funkcjonowanie fabryk przyszłości? Rozwiązaniem ponownie okazuje się wdrażanie nowych technologii. Dzięki zastosowaniu internetu rzeczy, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, logistyka staje się prostsza i szybsza. Poprzez powstawanie inteligentnych magazynów czy automatyzowanie niektórych przejazdów, pojawiające się problemy mogą zostać szybko wyeliminowane.

Personalizacja produktów i usług firm produkcyjnych

W wielu branżach można zauważyć trend polegający na odchodzeniu od korzystania z rozwiązań masowych. Coraz większe grono osób bardziej ceni sobie produkty i usługi, które są personalizowane do ściśle zdefiniowanych potrzeb. Szacuje się, że takie preferencje będą coraz bardziej powszechne.

Wraz ze wzrostem popularności rozwiązań zautomatyzowanych i opartych na nowych technologiach zanikły możliwości dostosowywania produktów do własnych potrzeb. Okazuje się jednak, że konsumenci potrzebują dopasowania i personalizacji. Według raportu Deloitte, w najbliższych miesiącach wiele firm produkcyjnych będzie starało się w większym stopniu łączyć technologię i personalizację, pozwalając na składanie precyzyjnie określonych i dostosowanych zamówień.

Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo może nie wydawać się technologią wschodzącą, biorąc pod uwagę, że istnieje już od jakiegoś czasu, ale ewoluuje tak samo jak inne technologie. Wynika to po części z faktu, że zagrożenia są ciągle nowe.

Hakerzy, którzy próbują nielegalnie uzyskać dostęp do danych, nie zamierzają się poddawać w najbliższym czasie i będą nadal znajdować sposoby na przełamanie nawet najsurowszych zabezpieczeń. Tak długo jak będziemy mieli hakerów, cyberbezpieczeństwo pozostanie trendem w technologiach, ponieważ będzie stale ewoluować, aby bronić się przed atakami.

Wynajmij agregat

Oferujemy w pełni wyciszone agregaty prądotwórcze wraz z wykwalifikowaną obsługą techniczną, która na bieżąco monitoruje i reaguje na sytuacje.  https://www.power-factory.pl/

2 Komentarze

  1. Wydaje mi się, że młode osoby po prostu przesadzają – łatwiej jest wysłać smsa do kolegi mieszkającego w innym mieście niż jechać do niego, ale wymiana informacji przez telefon z kims z tej samej rodziny to już gruba przesada!

  2. Postępu nie da się zatrzymać. Można jedynie apelować o zdrowy rozsądek, bo nie trzeba przecież stawać się niewolnikiem jakiejkolwiek technologii – należy z niej korzystać nie uzależniając się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*