LSSE na międzynarodowym kongresie astronautycznym w Paryżu, najważniejszym wydarzeniu sektora kosmicznego

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została współwystawcą jednego z najważniejszych wydarzeń w sektorze kosmicznym, czyli Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego (IAC). Reprezentacja LSSE, u boku Polskiej Agencji Kosmicznej oraz innych podmiotów z branży, do czwartku będzie przedstawiała ofertę dla sektora kosmicznego.

To już 73. edycja Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego. Z tej okazji, organizatorzy zaplanowali bogaty program targów, w których udział weźmie około 250 wystawców z całego świata. Podczas kongresu odbędzie się ponad 200 sesji technicznych i plenarnych, paneli dyskusyjnych, wykładów, seminariów oraz spotkań networkingowych i forów B2B. Polska Agencja Kosmiczna po raz pierwszy zaprosiła do udziału w Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym przedstawicieli województw jako współwystawców. Region Dolnego Śląska reprezentuje m.in. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która wspiera, promuje i przyciąga inwestorów z sektora kosmicznego.

Rozumiemy nowe technologie i wiemy, że bez rozwoju nie ma przełomowych zmian. Uczestniczymy w nich, wspieramy i pomagamy, dlatego przygotowaliśmy pakiet wsparcia dla branży kosmicznej. Skorzysta z niego na przykład spółka SatRev – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i dodaje – Od 25 lat wspieramy firmy w ich rozwoju. Do dziś zaufało nam 77 inwestorów z wielu zakątków świata, realizując projekty warte ponad 2,6 mld euro. Dzięki inwestycjom, zlokalizowanym na 1,4 tys. ha, zatrudnienie znalazło blisko 20 tys. osób.

Przypomnijmy – oprócz współpracy z SatRev – LSSE, która w tym roku świętuje swoje 25-lecie, powołała do życia Klaster Technologii Kosmicznych – Silesian Space Valley. Współpracę w pierwszej fazie przedsięwzięcia zadeklarowały czołowe firmy z branży kosmicznej i nowych technologii: SatRev, Saule Technologies, Columbus Energy i TUATARA.

Nasza wspólna praca ma za zadanie zwiększyć oraz połączyć potencjał technologiczny, naukowy i edukacyjny przedsiębiorców z branży technologii kosmicznych, stąd pomysł na klaster ale nie jedyny. Wiemy, że sektor kosmiczny potrzebuje dobrego miejsca do rozwoju, dlatego przygotowaliśmy również dedykowany program budowy hal badawczych i produkcyjnych, które będziemy udostępniać w modelu subskrypcyjnym – dodaje Ryszard Wawryniewicz, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Hasłem przewodnim polskiego stoiska jest rocznica 10-lecia członkostwa Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej. LSSE, obok czołowych firm i instytucji związanych lub wspierających branżę kosmiczną, prezentuje swoją ofertę na stoisku Polskiej Agencji Kosmicznej (hala 7.2, stoisko nr B29).

Nowe technologie

Inteligencja decyzji

Każdego dnia, każda organizacja podejmuje wiele decyzji biznesowych. Trend związany z inteligencją decyzji to forma praktycznego podejścia do usprawnienia metody i sposobu podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie, poprzez modelowanie procesów decyzyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i procesu uczenia się. Bazując na wcześniejszych procesach i podjętych decyzjach, inteligencja decyzyjna wspiera ludzi w podejmowaniu decyzji. Automatyzacja procesu decyzyjnego przebiega w oparciu o przeprowadzanie symulacji, analizę danych, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Hiperautomatyzacja

Trend, który od paru lat pojawia się w zestawieniach Gartnera. Polega na kompleksowym użyciu oprzyrządowania z zakresu sztucznej inteligencji, automatyzacji oraz Business Intelligence, która ma na celu przeprowadzenie cyfrową transformację przedsiębiorstwa. Hiperautomatyzacja umożliwia skalowalność, obsługę zdalną oraz zmianę samego modelu biznesowego.

Projektowanie rozwiązań Al

Ta moda również nie pojawia się po raz pierwszy w zestawieniach. Zwłaszcza w ostatnich latach rozwój sztucznej inteligencji bardzo przyśpieszył: czynności, wykonywanych przez programy w zastępstwie za ludzi jest teraz całe mnóstwo. Problem jednak stanowi odpowiednie ich zaprojektowanie, utrzymanie oraz zarządzanie, tak aby zapewniły najlepszą wartość dla przedsiębiorstwa. Dlatego też warto rozważyć pojawiające się na rynku rozwiązania “pod klucz”.

Uprzemysłowienie sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia. Odgrywa także ogromną rolę w przemyśle, gdzie z powodzeniem może usprawnić codziennie wykonywane czynności. Dlatego też coraz więcej fabryk decyduje się na implementację rozwiązań opartych o systemy wspierane przez sztuczną inteligencję.

AI pozwala m.in. prognozować i analizować pojawiające się sytuacje wewnątrz firmy produkcyjnej. Z jej pomocą możemy przewidzieć zmiany w działaniu maszyn, zapobiegać awariom czy usprawniać niektóre działania na podstawie rekomendacji sztucznej inteligencji. Co więcej, często to właśnie ona może podejmować samodzielne decyzje, bez konieczności angażowania pracowników.

RPA - zrobotyzowana automatyzacja procesów biznesowych

Robotic Process Automation, czyli RPA, to kolejna technologia, która automatyzuje pracę. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do automatyzacji procesów biznesowych, takich jak interpretacja aplikacji, przetwarzanie transakcji, praca z danymi, a nawet odpowiadanie na e-maile. RPA automatyzuje powtarzające się zadania, które kiedyś wykonywali ludzie.

RPA tworzy nowe miejsca pracy, jednocześnie zmieniając istniejące. Mniej niż 5 procent zawodów może zostać całkowicie zautomatyzowanych. Robotic Process Automation oferuje wiele możliwości kariery, w tym pracę programisty, kierownika projektu, analityka biznesowego, architekta rozwiązań i konsultanta.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*