Proces znakowania z użyciem małych etykiet – jakie rozwiązanie wybrać?

Etykiety o niewielkich rozmiarach wymagają zastosowania dedykowanych rozwiązań gwarantujących zadruk wysokiej jakości. Drukarki przemysłowe, przeznaczone do znakowania z użyciem małych etykiet, pozwalają uzyskać czytelny i trwały druk, a dzięki wysokiej wydajności, urządzenia mogą zostać zintegrowane z liniami produkcyjnymi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rozwiązania do małych etykiet?

Wybierając rozwiązanie do znakowania z użyciem małych etykiet, należy wziąć pod uwagę 4 kluczowe kwestie: rozdzielczość druku, wielkość obsługiwanych etykiet, wydajność urządzenia oraz jego funkcjonalność.

Małe etykiety charakteryzują się niewielką powierzchnią zadruku. Jednocześnie druk ten musi być wyraźny i czytelny. Aby umożliwić bezproblemowy odczyt danych zapisanych na etykiecie, konieczne jest zastosowanie urządzenia o wysokiej rozdzielczości, pozwalającego uzyskać druk dobrej jakości. W takich przypadkach stosuje się przeważnie rozwiązania oferujące rozdzielczość wynoszącą 600 dpi.

Kolejnym ważnym parametrem jest wielkość obsługiwanych etykiet. Urządzenie musi współpracować z etykietami o najmniejszych rozmiarach.

W stosowanym przez Etisotf module drukującym Zebra ZE511 w przypadku, gdy druk i aplikację etykiety realizuje się w systemie 1 do 1 – etykieta będzie zaaplikowana na powierzchnię produktu natychmiast po jej wydrukowaniu, czyli nie będzie buforu wydrukowanych wcześniej etykiet, a obsługiwany rozmiar etykiety wynosi 12.7×16 mm. Jeśli zaś proces znakowania umożliwia wykonanie aplikacji z zachowaniem buforu wydrukowanych etykiet, minimalny rozmiar etykiety wynosi zaledwie 6.4×16 mm – tłumaczy Michał Wąs, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet print&apply w firmie Etisoft.

Równie ważnymi aspektami są wydajność oraz funkcjonalność urządzenia. Produkcja dużej liczby niewielkich komponentów wymaga rozwiązania gwarantującego odpowiednią wydajność druku – dzięki temu proces znakowania nie wpłynie negatywnie na zakładowe wskaźniki. Na rynku dostępne są nowoczesne rozwiązania oferujące zarówno samo drukowanie etykiet, jak i ich jednoczesną aplikację. Systemy drukująco-aplikujące zintegrowane z linią produkcyjną pozwalają osiągać wysoką wydajność znakowania, a także umożliwiają automatyzację tego procesu.

Z czego wynika przewaga urządzeń drukująco-aplikujących?

Znakowanie z użyciem małych etykiet wymaga dużej dokładności. Urządzenia drukująco-aplikujące pozwalają szybko i precyzyjnie umieścić etykietę w dedykowanym miejscu. Systemy te gwarantują także powtarzalność, niezbędną do prawidłowej realizacji procesu znakowania dla masowej ilości produktów. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają nowoczesne przedsiębiorstwa, stawiające na automatyzację procesów. Stanowi to również sposób na podniesienie wskaźników jakościowych i wydajnościowych.

Jednym z polecanych przez nas rozwiązań do znakowania przy użyciu małych etykiet jest moduł drukujący Zebra ZE511 z aplikatorem Label-Aire 3138. Urządzenie umożliwia drukowanie i naklejanie etykiet o wysokiej rozdzielczości 600 dpi z dokładnością do ±1mm. Istnieje również możliwość zamontowania dedykowanej modyfikacji końcówki aplikatora wykorzystywanej podczas aplikacji etykiety w zagłębieniach lub otworach – tłumaczy ekspert.

Precyzja i powtarzalność urządzeń drukująco-aplikujących ma również znaczenie w kontekście optymalnego wykorzystywania zasobów niezbędnych do wygenerowania i naklejenia etykiety. Wysokiej jakości druk połączony z dokładną aplikacją na wyznaczonej powierzchni pozwala uniknąć zbędnych kosztów związanych z koniecznością ponownego drukowania etykiety.

Znakowanie z użyciem małych etykiet przy pomocy urządzeń drukująco-aplikujących – najważniejsze korzyści

Wykorzystanie urządzeń drukująco-aplikujących do znakowania z użyciem małych etykiet to rozwiązanie pozwalające osiągnąć wysoką precyzję, bezpieczeństwo oraz powtarzalność procesu. Nowoczesne systemy zintegrowane z linią produkcyjną eliminują konieczność udziału człowieka, dlatego stanowią skuteczny sposób na wdrożenie automatyzacji znakowania produktów. Wysoka jakość druku i precyzyjna aplikacja pozwalają zoptymalizować koszty związane z wykorzystaniem zasobów – znacznie zmniejszają ryzyko marnowania materiałów, a także eliminują konieczność poświęcania czasu na ponowne drukowanie oraz aplikację etykiet. Systemy drukująco-aplikujące stosowane do małych etykiet wpływają więc na poprawę wskaźników jakościowych i wydajnościowych zakładu.

Nowe technologie

Nowe modele pracy

Obecnie praca zdalna jest niemal standardem. Co więcej, w najbliższych miesiącach jej popularność nie ulegnie osłabieniu – nawet przy poprawie sytuacji pandemicznej.

Jest to możliwe dzięki stałej ewolucji miejsc pracy i zastosowaniu nowych technologii. Mając dostęp do danych na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa z każdego miejsca na ziemi, zanika konieczność fizycznego przebywania w fabryce czy biurze. Pracownik może realizować swoje obowiązki z domowego zacisza, mając do dyspozycji jedynie urządzenie połączone do Internetu wraz z odpowiednim oprogramowaniem.

Informatyka kwantowa

Trendem technologicznym jest informatyka kwantowa, która wykorzystuje zjawiska, takie jak superpozycja i splątanie kwantowe, które są zaangażowane w zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz w opracowywanie potencjalnych szczepionek, dzięki możliwości łatwego odpytywania, monitorowania, analizowania i działania na danych, niezależnie od ich źródła.

Inną dziedziną, w której obliczenia kwantowe znajdują zastosowanie, jest bankowość i finanse, w celu zarządzania ryzykiem kredytowym, handlu wysokiej częstotliwości i wykrywania oszustw.

AI, czyli sztuczna inteligencja

O sztucznej inteligencji, zrobiło się już głośno w ostatniej dekadzie, ale nadal pozostaje ona jednym z nowych trendów technologicznych. Jej znaczący wpływ na to, jak żyjemy, pracujemy i bawimy się, jest dopiero w początkowej fazie. AI jest znana ze swojej przewagi w rozpoznawaniu obrazu i mowy, aplikacjach nawigacyjnych, osobistych asystentach smartfonów, aplikacjach do dzielenia się przejazdami i wielu innych.

AI będzie wykorzystywana do analizy interakcji w celu określenia podstawowych powiązań i spostrzeżeń, do pomocy w przewidywaniu popytu na usługi, takie jak szpitale, umożliwiając władzom podejmowanie lepszych decyzji dotyczących wykorzystania zasobów, oraz do wykrywania zmieniających się wzorców zachowań klientów poprzez analizę danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego, zwiększając przychody i poprawiając spersonalizowane doświadczenia.

Do 2025 roku rynek AI urośnie do 190 miliardów dolarów, a globalne wydatki na systemy kognitywne i AI osiągną ponad 57 miliardów dolarów w 2022 roku. Wraz z rozprzestrzenianiem się AI w różnych sektorach, powstaną nowe miejsca pracy w zakresie rozwoju, programowania, testowania, wsparcia i konserwacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*