Roboty mobilne wyróżnione po raz drugi! Etisoft Smart Solutions doceniony w konkursie na innowacyjny produkt

Kolejny rok z rzędu Etisoft Smart Solutions został doceniony w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji”! To ważne osiągnięcie, które jest docenieniem działań ESS na rzecz Przemysłu 4.0.

 

Wyniki prestiżowego konkursu zostały ogłoszone podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, podczas której od dwóch dekad wydawnictwo Eurologistic nagradza biznesowych liderów. Etisoft Smart Solutions otrzymał wyróżnienie za wdrożenie zintegrowanego systemu intralogistycznego, opartego o flotę trzech robotów mobilnych typu AMR. Zarówno warstwa hardware’owa (roboty mobilne IntraBot Fork), jak i software’owa (system nadrzędny IntraFleet) są autorskim rozwiązaniem opracowanym na potrzeby automatyzacji procesów intralogistycznych. System doskonale się sprawdza w automatyzacji obsługi transportu na linii recyklingu. Jednocześnie jego możliwości pozwalają skonfigurować go do realizacji procesów logistycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i magazynowych.

Produkt jest obecnie wdrażany u wiodącego producenta opakowań foliowych w Europie. Będzie funkcjonował w zakładzie pracującym w cyklu 24 / dobę przez 7 dni w tygodniu.

Pierwsze z wyróżnień w tym samym konkursie zespoł Etisoft Smart Solutions otrzymał za rozwiązanie oparte o roboty AMR zaimplementowane w Lumileds Polska.

Warto podkreslić, że Etisoft Smart Solutions jako firma inżynieryjna jest jednocześnie projektantem, producentem i integratorem rozwiązań dla Przemysłu 4.0.

Nowe technologie

Uprzemysłowienie sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia. Odgrywa także ogromną rolę w przemyśle, gdzie z powodzeniem może usprawnić codziennie wykonywane czynności. Dlatego też coraz więcej fabryk decyduje się na implementację rozwiązań opartych o systemy wspierane przez sztuczną inteligencję.

AI pozwala m.in. prognozować i analizować pojawiające się sytuacje wewnątrz firmy produkcyjnej. Z jej pomocą możemy przewidzieć zmiany w działaniu maszyn, zapobiegać awariom czy usprawniać niektóre działania na podstawie rekomendacji sztucznej inteligencji. Co więcej, często to właśnie ona może podejmować samodzielne decyzje, bez konieczności angażowania pracowników.

Informatyka kwantowa

Trendem technologicznym jest informatyka kwantowa, która wykorzystuje zjawiska, takie jak superpozycja i splątanie kwantowe, które są zaangażowane w zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz w opracowywanie potencjalnych szczepionek, dzięki możliwości łatwego odpytywania, monitorowania, analizowania i działania na danych, niezależnie od ich źródła.

Inną dziedziną, w której obliczenia kwantowe znajdują zastosowanie, jest bankowość i finanse, w celu zarządzania ryzykiem kredytowym, handlu wysokiej częstotliwości i wykrywania oszustw.

Przekształcenia w łańcuchach dostaw

Trudna sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymusiła konieczność wprowadzenia zmian na wszystkich etapach funkcjonowania firmy produkcyjnej. Wiele usprawnień jest związanych z szybkim i bezproblemowym transportowaniem materiałów czy produktów gotowych. W badaniu oceny zmian wywołanych koronawirusem aż 97% respondentów potwierdziło bowiem, że miał on niesamowicie duży wpływ właśnie na łańcuchy dostaw.

Co można zrobić, aby usprawnić transport i ułatwić tym samym funkcjonowanie fabryk przyszłości? Rozwiązaniem ponownie okazuje się wdrażanie nowych technologii. Dzięki zastosowaniu internetu rzeczy, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, logistyka staje się prostsza i szybsza. Poprzez powstawanie inteligentnych magazynów czy automatyzowanie niektórych przejazdów, pojawiające się problemy mogą zostać szybko wyeliminowane.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*