Roboty mobilne wyróżnione po raz drugi! Etisoft Smart Solutions doceniony w konkursie na innowacyjny produkt

Kolejny rok z rzędu Etisoft Smart Solutions został doceniony w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji”! To ważne osiągnięcie, które jest docenieniem działań ESS na rzecz Przemysłu 4.0.

 

Wyniki prestiżowego konkursu zostały ogłoszone podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, podczas której od dwóch dekad wydawnictwo Eurologistic nagradza biznesowych liderów. Etisoft Smart Solutions otrzymał wyróżnienie za wdrożenie zintegrowanego systemu intralogistycznego, opartego o flotę trzech robotów mobilnych typu AMR. Zarówno warstwa hardware’owa (roboty mobilne IntraBot Fork), jak i software’owa (system nadrzędny IntraFleet) są autorskim rozwiązaniem opracowanym na potrzeby automatyzacji procesów intralogistycznych. System doskonale się sprawdza w automatyzacji obsługi transportu na linii recyklingu. Jednocześnie jego możliwości pozwalają skonfigurować go do realizacji procesów logistycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i magazynowych.

Produkt jest obecnie wdrażany u wiodącego producenta opakowań foliowych w Europie. Będzie funkcjonował w zakładzie pracującym w cyklu 24 / dobę przez 7 dni w tygodniu.

Pierwsze z wyróżnień w tym samym konkursie zespoł Etisoft Smart Solutions otrzymał za rozwiązanie oparte o roboty AMR zaimplementowane w Lumileds Polska.

Warto podkreslić, że Etisoft Smart Solutions jako firma inżynieryjna jest jednocześnie projektantem, producentem i integratorem rozwiązań dla Przemysłu 4.0.

Nowe technologie

Zmiany w podstawach działania

Tradycyjne sposoby prowadzenia i funkcjonowania firmy produkcyjnej odchodzą w zapomnienie. Już na poziomie absolutnych fundamentów działania należy wprowadzać zmiany. Szczególne znaczenie mają wszelkie modernizacje stosowanych systemów teleinformatycznych czy rozwiązań opartych o chmury obliczeniowe.

Jednym z elementów, który zyskuje coraz większą popularność, jest outsourcing niektórych zadań, do tej pory wykonywanych wewnątrz przedsiębiorstwa. Poprzez delegowanie aktywności na zewnątrz organizacja może skupić się na realizacji postawionych sobie celów, nawet w przypadku braku osób o wystarczających kompetencjach.

Generatywna Al

W tym roku Gartner rozszerzył pojęcie sztucznej inteligencji o generatywną sztuczną inteligencję. Jest to jedna z gałęzi Al, bazująca na dostępnych już danych, modyfikując je i tworząc nowe filmy, obrazy oraz pliki audio. Model ten ma ogromne możliwości oraz potencjał, dzięki którym może być użyty w wielu dziedzinach, rozpoczynając od medycyny, a kończąc na tworzeniu produktów, przyspieszając cały proces od projektowania do produkcji. Jednym z rezultatów użycia tego rodzaju sztucznej inteligencji jest AMAZON DeepComposer, który pozwala tworzyć piękne melodie nawet ludziom nie mającym pojęcia o muzyce.

Świat technologii nieustannie się zmienia, stawiając nowe wyzwania przed przedsiębiorcami. Chcąc sprostać oczekiwaniom powinni zintegrować narzędzia oraz systemy informatyczne, ponieważ dzięki takim działaniom przedsiębiorstwa mają szansę na osiągnięcie największych sukcesów. Transformacja cyfrowa już od dawna była nieunikniona, a pandemia tylko przyspieszyła ten proces, zmuszając nas do przejścia na nowy model pracy, więc warto pilnować poziomu automatyzacji, żeby nie zostać w tyle.

Inteligencja decyzji

Każdego dnia, każda organizacja podejmuje wiele decyzji biznesowych. Trend związany z inteligencją decyzji to forma praktycznego podejścia do usprawnienia metody i sposobu podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie, poprzez modelowanie procesów decyzyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i procesu uczenia się. Bazując na wcześniejszych procesach i podjętych decyzjach, inteligencja decyzyjna wspiera ludzi w podejmowaniu decyzji. Automatyzacja procesu decyzyjnego przebiega w oparciu o przeprowadzanie symulacji, analizę danych, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Hiperautomatyzacja

Trend, który od paru lat pojawia się w zestawieniach Gartnera. Polega na kompleksowym użyciu oprzyrządowania z zakresu sztucznej inteligencji, automatyzacji oraz Business Intelligence, która ma na celu przeprowadzenie cyfrową transformację przedsiębiorstwa. Hiperautomatyzacja umożliwia skalowalność, obsługę zdalną oraz zmianę samego modelu biznesowego.

Projektowanie rozwiązań Al

Ta moda również nie pojawia się po raz pierwszy w zestawieniach. Zwłaszcza w ostatnich latach rozwój sztucznej inteligencji bardzo przyśpieszył: czynności, wykonywanych przez programy w zastępstwie za ludzi jest teraz całe mnóstwo. Problem jednak stanowi odpowiednie ich zaprojektowanie, utrzymanie oraz zarządzanie, tak aby zapewniły najlepszą wartość dla przedsiębiorstwa. Dlatego też warto rozważyć pojawiające się na rynku rozwiązania “pod klucz”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*