Terminale dotykowe w branży gastronomicznej

Terminale dotykowe i monitory dotykowe w połączeniu z funkcjonalnym oprogramowaniem dla gastronomii ułatwiają i usprawniają pracę kelnerów. Gdy klient składa zamówienie, kelner wybiera odpowiednie pozycje z menu wyświetlanego na ekranie, po czym wysyła informację bezpośrednio do kuchni – bez zbędnego biegania, noszenia karteczek i mylenia zamówień! Ponadto na ekranie dotykowym wyświetla się rozkład Sali, co znaczenie ułatwia dostarczanie posiłków i obsługę gości. Kelnerzy oszczędzają czas, który mogą wykorzystać np. na podejście do obsługiwanego stolika i zapytanie o zadowolenie z posiłku. Takie praktyki zwiększają satysfakcję klientów i wzmacniają renomę lokalu gastronomicznego.

Nowoczesne terminale dotykowe i monitory dotykowe dają duża elastyczność w organizowaniu przestrzeni. W połączeniu z niewielkimi drukarkami fiskalnymi, terminalami płatniczymi i innymi urządzeniami zajmują bardzo mało miejsca. Do lokalu gastronomicznego o ograniczonej przestrzeni na stanowisku kelnerskim warto wybrać terminal dotykowy z możliwością np. zawieszenia na ścianie – to nie tylko ogromna oszczędność miejsca, ale też wyjątkowa wygoda dla pracowników.

Zakup nowoczesnego sprzętu to dopiero połowa sukcesu. Aby spełnił on swoją rolę, wraz z całym systemem gastronomicznym musi zostać odpowiednio wdrożony. Niebagatelne znaczenie ma też jakość zapewnianej opieki posprzedażowej i serwisowej – szybkie reagowanie na awarie, profesjonalne naprawy i szybkość działania to podstawa sprawnie funkcjonującego sprzętu w lokalu gastronomicznym. Kompletując urządzenia, warto korzystać z usług jednego serwisu. Dla przedsiębiorcy to oszczędność czasu i pieniędzy. Doświadczony serwisant zna specyfikę branży gastronomicznej, ale też indywidualne potrzeby konkretnego lokalu. Warto wybrać firmę będącą autoryzowanym serwisem wiodących producentów, posiadającą szeroki asortyment sprzętu i oprogramowania, doświadczoną i kontaktową. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: terminale dotykowe.

Terminale dotykowe zapewniają szybki dostęp do systemów komputerowych bez pośrednictwa interfejsu tekstowego. Są produkowane ze szkła lub podobnego materiału o utwardzonej powierzchni. Wykazują dużą odporność na kurz, pył, tłuszcze i ciecze. Są na tyle wytrzymałe, że potrafią sprostać nawet bardzo trudnym warunkom środowiskowym. Ekran dotykowy jest z natury prostym interfejsem w użyciu, redukuje czas szkolenia tym samym zmniejszając koszty wdrożenia.

Nowe technologie

Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo może nie wydawać się technologią wschodzącą, biorąc pod uwagę, że istnieje już od jakiegoś czasu, ale ewoluuje tak samo jak inne technologie. Wynika to po części z faktu, że zagrożenia są ciągle nowe.

Hakerzy, którzy próbują nielegalnie uzyskać dostęp do danych, nie zamierzają się poddawać w najbliższym czasie i będą nadal znajdować sposoby na przełamanie nawet najsurowszych zabezpieczeń. Tak długo jak będziemy mieli hakerów, cyberbezpieczeństwo pozostanie trendem w technologiach, ponieważ będzie stale ewoluować, aby bronić się przed atakami.

AI, czyli sztuczna inteligencja

O sztucznej inteligencji, zrobiło się już głośno w ostatniej dekadzie, ale nadal pozostaje ona jednym z nowych trendów technologicznych. Jej znaczący wpływ na to, jak żyjemy, pracujemy i bawimy się, jest dopiero w początkowej fazie. AI jest znana ze swojej przewagi w rozpoznawaniu obrazu i mowy, aplikacjach nawigacyjnych, osobistych asystentach smartfonów, aplikacjach do dzielenia się przejazdami i wielu innych.

AI będzie wykorzystywana do analizy interakcji w celu określenia podstawowych powiązań i spostrzeżeń, do pomocy w przewidywaniu popytu na usługi, takie jak szpitale, umożliwiając władzom podejmowanie lepszych decyzji dotyczących wykorzystania zasobów, oraz do wykrywania zmieniających się wzorców zachowań klientów poprzez analizę danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego, zwiększając przychody i poprawiając spersonalizowane doświadczenia.

Do 2025 roku rynek AI urośnie do 190 miliardów dolarów, a globalne wydatki na systemy kognitywne i AI osiągną ponad 57 miliardów dolarów w 2022 roku. Wraz z rozprzestrzenianiem się AI w różnych sektorach, powstaną nowe miejsca pracy w zakresie rozwoju, programowania, testowania, wsparcia i konserwacji.

Przekształcenia w łańcuchach dostaw

Trudna sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymusiła konieczność wprowadzenia zmian na wszystkich etapach funkcjonowania firmy produkcyjnej. Wiele usprawnień jest związanych z szybkim i bezproblemowym transportowaniem materiałów czy produktów gotowych. W badaniu oceny zmian wywołanych koronawirusem aż 97% respondentów potwierdziło bowiem, że miał on niesamowicie duży wpływ właśnie na łańcuchy dostaw.

Co można zrobić, aby usprawnić transport i ułatwić tym samym funkcjonowanie fabryk przyszłości? Rozwiązaniem ponownie okazuje się wdrażanie nowych technologii. Dzięki zastosowaniu internetu rzeczy, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, logistyka staje się prostsza i szybsza. Poprzez powstawanie inteligentnych magazynów czy automatyzowanie niektórych przejazdów, pojawiające się problemy mogą zostać szybko wyeliminowane.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*