Wygodna nawigacja do samochodu

Bez nawigacji ani rusz

Kierowcy w dzisiejszych czasach nie są pozostawieni sami sobie. Mogą używać specjalnych systemów montowanych w ich autach – nawigacji samochodowej. Urządzenia tego typu monitorują trasę, po jakiej porusza się pojazd, zapewniają stale aktualną mapę terenu i podsuwają najkrótsze połączenia ze wskazanymi punktami docelowymi. Praktycznie w każdym samochodzie korzysta się z mniej lub bardziej zaawansowanych systemów tego typu. Ponieważ w czasie jazdy bardzo liczy się, by kierowca pozostawał maksymalnie skoncentrowany na drodze, nawigacja „mówi” głosem wbudowanego lektora – czyta instrukcje, radzi, w którą stronę skręcić i ostrzega o różnych zdarzeniach takich jak objazdy czy blokady. Dla jeszcze większej wygody stosuje się dodatkowe rozwiązania, takie jak np. niedawno opracowany magnetyczny uchwyt bardzo użyteczny w związku z możliwością różnorodnego ustawienia w aucie.

Korzystanie z nawigacji

Systemy nawigacyjne nie wymagają żadnych większych umiejętności – może z nich skorzystać każdy kierowca. Najważniejsze jest jednak wybranie urządzenia wysokiej jakości oferującego ciekawe funkcje. Wiele systemów tego rodzaju posiada mapy, do których można zajrzeć będąc podłączonym do internetu oraz w trybie offline. Istotna jest stabilność konstrukcji czy rodzaj wyświetlacza – przeważnie są to dotykowe ekrany, z których bardzo wygodnie się korzysta. Wspomniany wcześniej uchwyt magnetyczny niweluje mnóstwo problemów z montażem, bo wystarczy po prostu umieścić nawigację w wybranym miejscu i ustabilizować ją. Po zakończeniu korzystania demontaż jest równie łatwy.

Nowe technologie

Inteligencja decyzji

Każdego dnia, każda organizacja podejmuje wiele decyzji biznesowych. Trend związany z inteligencją decyzji to forma praktycznego podejścia do usprawnienia metody i sposobu podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie, poprzez modelowanie procesów decyzyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i procesu uczenia się. Bazując na wcześniejszych procesach i podjętych decyzjach, inteligencja decyzyjna wspiera ludzi w podejmowaniu decyzji. Automatyzacja procesu decyzyjnego przebiega w oparciu o przeprowadzanie symulacji, analizę danych, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Hiperautomatyzacja

Trend, który od paru lat pojawia się w zestawieniach Gartnera. Polega na kompleksowym użyciu oprzyrządowania z zakresu sztucznej inteligencji, automatyzacji oraz Business Intelligence, która ma na celu przeprowadzenie cyfrową transformację przedsiębiorstwa. Hiperautomatyzacja umożliwia skalowalność, obsługę zdalną oraz zmianę samego modelu biznesowego.

Projektowanie rozwiązań Al

Ta moda również nie pojawia się po raz pierwszy w zestawieniach. Zwłaszcza w ostatnich latach rozwój sztucznej inteligencji bardzo przyśpieszył: czynności, wykonywanych przez programy w zastępstwie za ludzi jest teraz całe mnóstwo. Problem jednak stanowi odpowiednie ich zaprojektowanie, utrzymanie oraz zarządzanie, tak aby zapewniły najlepszą wartość dla przedsiębiorstwa. Dlatego też warto rozważyć pojawiające się na rynku rozwiązania “pod klucz”.

Sieć bezpieczeństwa cybernetycznego

Współcześnie obserwujemy wzrost znaczenia cyberbezpieczeństwa jako metody zapobiegania i przeciwdziałania zagrożeniom w sieci. Stanowi ono istotny element działalności biznesowej praktycznie w każdym sektorze gospodarczym. Wzrost zabezpieczeń, które stosują elastyczną i komponowalną architekturę umożliwia realne zwiększenie bezpieczeństwa cybernetycznego. Poprawa ogólnego bezpieczeństwa, ochrona kluczowych zasobów, jak również weryfikacja danych i zgodności systemowych stanowią ważny punkt we współczesnych trendach technologicznych.

Obliczenia zwiększające prywatność

Prawne aspekty dotyczące przetwarzania danych osobowych są współcześnie niezwykle istotnym elementem świata biznesu. Wzrasta więc trend nie tylko związany z ochroną danych osobowych . Odpowiedzią przedsiębiorstw na rosnące niepokoje społeczne i obawy klientów o swoje dane, są obliczenia zwiększające prywatność. Różnorodne metody ochrony prywatności to także poszanowanie przepisów prawa i wymagań zgodności. Migracja ogromnych ilości danych do chmury, tożsamość osób trzecich, jak również cyfryzacja świata biznesu i organizacja pracy zdalnej stają się istotnym elementem funkcjonowania biznesu we współczesnym świecie.

Blockchain

Chociaż większość ludzi myśli o technologii blockchain w odniesieniu do kryptowalut takich jak bitcoin, blockchain oferuje bezpieczeństwo, które jest przydatne na wiele innych sposobów. Zobacz aplikacje do kryptowalut, które polecamy.

W najprostszym ujęciu blockchain można opisać jako dane, do których można tylko dodawać nowe informacje. Stąd termin "łańcuch", ponieważ tworzysz łańcuch danych. Brak możliwości zmiany poprzednich bloków jest tym, co czyni go tak bezpiecznym. Ponadto, blockchainy są napędzane konsensusem, więc żaden podmiot nie może przejąć kontroli nad danymi. Dzięki blockchainowi nie jest potrzebna zaufana strona trzecia do nadzorowania lub zatwierdzania transakcji.

Kilka branż angażuje się i wdraża blockchain, a wraz ze wzrostem wykorzystania tej technologii rośnie również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*