Dystrybucja oprogramowania IBM

Żadna infrastruktura IT nie może dzisiaj funkcjonować bez odpowiednich systemów bezpieczeństwa. To właśnie bezpieczeństwo jest kluczowym elementem nieprzerwanego działania firmy. Rozwiązania cybersecurity obejmują zaawansowany hardware, software, usługi, ale również niezbędną wiedzę ekspertów, którą chętnie dzielimy się z naszymi partnerami biznesowymi.  

Jeżeli Twoim klientom zależy na stworzeniu systemu bezpieczeństwa, dostosowanego do ich potrzeb i oczekiwań, skontaktuj się z nami. Doradzimy w wyborze odpowiednich elementów, ich implementacji i przygotujemy dla Ciebie ofertę indywidualną. W całym procesie może Ci pomóc nasz lokalny zespół inżynierów bezpieczeństwa specjalizujący się w rozwiązaniach producentów z naszego portfolio.  

Oprócz polskiego zespołu, mamy możliwość wsparcia Was z wykorzystaniem regionalnego zespołu Center of Exellence. Jeżeli interesują Cię: szkolenia, usługi związane z wdrożeniami, audytami bezpieczeństwa czy testami penetracyjnymi dla sieci lub aplikacji klienta – jesteś w dobrym miejscu i dobrych rękach.

Ingram Micro to założony w 1979 r. międzynarodowy dystrybutor IT i urządzeń mobilnych światowych marek. W świecie szybko rozwijającej się technologii Ingram Micro modernizuje swoje działania, technologię i infrastrukturę tak aby zapewnić swoim klientom najwyższy poziom obsługi.

Spółka ma siedzibę w Irvine, w Kaliforni, jest notowana na nowojorskiej giełdzie (NYSE). Zajęła 62 miejsce w rankingu 2015 Fortune 500.

Nowe technologie

Nowe modele pracy

Obecnie praca zdalna jest niemal standardem. Co więcej, w najbliższych miesiącach jej popularność nie ulegnie osłabieniu – nawet przy poprawie sytuacji pandemicznej.

Jest to możliwe dzięki stałej ewolucji miejsc pracy i zastosowaniu nowych technologii. Mając dostęp do danych na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa z każdego miejsca na ziemi, zanika konieczność fizycznego przebywania w fabryce czy biurze. Pracownik może realizować swoje obowiązki z domowego zacisza, mając do dyspozycji jedynie urządzenie połączone do Internetu wraz z odpowiednim oprogramowaniem.

AI, czyli sztuczna inteligencja

O sztucznej inteligencji, zrobiło się już głośno w ostatniej dekadzie, ale nadal pozostaje ona jednym z nowych trendów technologicznych. Jej znaczący wpływ na to, jak żyjemy, pracujemy i bawimy się, jest dopiero w początkowej fazie. AI jest znana ze swojej przewagi w rozpoznawaniu obrazu i mowy, aplikacjach nawigacyjnych, osobistych asystentach smartfonów, aplikacjach do dzielenia się przejazdami i wielu innych.

AI będzie wykorzystywana do analizy interakcji w celu określenia podstawowych powiązań i spostrzeżeń, do pomocy w przewidywaniu popytu na usługi, takie jak szpitale, umożliwiając władzom podejmowanie lepszych decyzji dotyczących wykorzystania zasobów, oraz do wykrywania zmieniających się wzorców zachowań klientów poprzez analizę danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego, zwiększając przychody i poprawiając spersonalizowane doświadczenia.

Do 2025 roku rynek AI urośnie do 190 miliardów dolarów, a globalne wydatki na systemy kognitywne i AI osiągną ponad 57 miliardów dolarów w 2022 roku. Wraz z rozprzestrzenianiem się AI w różnych sektorach, powstaną nowe miejsca pracy w zakresie rozwoju, programowania, testowania, wsparcia i konserwacji.

Istota wykorzystania danych

W tym momencie każda fabryka generuje, odbiera i analizuje niesamowite ilości danych. Wiedza pracowników czy przekazywane między sobą komunikaty okazują się bowiem już niewystarczające. Wraz ze wzrostem rozmiaru firm produkcyjnych oraz rozszerzających się możliwości docierania do szerokiego grona odbiorców, oczywistością staje się konieczność odpowiedniego integrowania pojawiających się z każdych stron informacji.

Funkcjonowanie zautomatyzowanych maszyn czy podejmowanie automatycznych decyzji przez sztuczną inteligencję jest całkowicie niemożliwe, jeśli działania nie opierają się na danych. W związku z tym nieodłącznym elementem przedsiębiorstw powinny być systemy, które będą je zbierać i przechowywać. Istotne jest jednak także to, żeby wszelkie dane były cały czas dostępne. W tym celu świetnie sprawdzają się tak zwane chmury danych, do których dostęp jest przydzielany zdalnie, z niemal każdego miejsca na ziemi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*