Amerykańska firma Netskope, globalny lider w zakresie cyberbezpieczeństwa, planuje dynamiczny rozwój na polskim rynku

  • Nowe centrum danych Netskope w Warszawie, NewEgde- zapewni lokalną infrastrukturę dla polskich klientów
  • Michał Borowiecki powołany na stanowisko dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za sprzedaż w Polsce i Europie Wschodniej

Warszawa, 7 listopada 2022 r., Netskope, lider na rynku Secure Access Service Edge (SASE) i cyberbezpieczeństwa, ogłasza plany rozwoju związane z polskim rynkiem. Platforma firmy zapewnia bezpieczne przetwarzanie i kontrolę dostępu do wszelkich danych w środowisku chmury informatycznej, sieci internetowej oraz modelu pracy zdalnej czy też hybrydowej.

Netskope na początku 2023 roku planuje uruchomić  data center w Warszawie. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w tej części Europy. Jednocześnie firma utworzyła w Polsce nowe stanowisko dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za sprzedaż w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej. Na to stanowisko został powołany Michał Borowiecki.

Netskope to amerykańska firma, globalny lider w zakresie cyberbezpieczeństwa, która  dostarcza klientom na całym świecie ujednoliconą platformę bezpieczeństwa SASE (ang. Secure Access Service Edge). Jej zadaniem jest ochrona danych oraz użytkowników niezależnie od rodzaju używanej aplikacji, lokalizacji oraz urządzenia z jakiego ten dostęp ma miejsce.

Firma Netskope, która w listopadzie tego roku obchodziła 10 rocznicę założenia, zatrudnia obecnie ponad 2500 pracowników.  Na całym świecie firma posiada już 60 centrów danych, w budowę których zainwestowała ponad 100 milionów dolarów. Netskope ma ponad 2000 klientów, w tym wśród największych banków komercyjnych na świecie, 5 z 7 największych dostawców opieki zdrowotnej, 2 z 3 największych firm telekomunikacyjnych a także 2 z 4 największych sprzedawców detalicznych. Z usług amerykańskiego koncernu korzystają także Yamaha, Silicon Valley Bank, Levis, PDC ENERGY, miasto San Diego, Juniper Networks, amerykańska liga NHL a także federalny Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Nestkope przetwarza dziennie ponad 50 miliardów transakcji w chmurze, sieci Web i aplikacjach prywatnych. Firma została wskazana przez Gartner-a jako lider na rynku SSE (Security Service Edge). Warto też zaznaczyć, że jest jedynym liderem SSE wymienionym również w ostatnim opracowaniu Gartnera dla tego rynku. 

, Dane są w obecnym świecie fundamentem funkcjonowania różnych branż przemysłu.  Z naszych badań wynika, że pracownicy średniej wielkości przedsiębiorstwa używają ponad 2400 aplikacji chmurowych. 95% takich rozwiązań  jest niezarządzanych przez zespoły IT i poza kontrolą danej organizacji. Takie aplikacje są w szarej strefie, którą my określamy mianem „shadow”. Te dane pokazują skalę zjawiska i wyzwanie przed jakim stają firmy, w momencie kiedy pracują nad zabezpieczeniem swoich danych. A przecież popularne ostatnio hybrydowe i zdalne formy pracy zmniejszają poziom kontroli w tym zakresie. To nie ułatwia przedsiębiorstwom ochrony własnych zasobów”. – komentuje  Xavier Duyck, Wiceprezes Netskope ds. Sprzedaży na region północnej i wschodniej Europy oraz regionu DACH.

„Nasze rozwiązania pozwalają firmom i instytucjom zabezpieczyć dane, gdziekolwiek jest to potrzebne, ale jednocześnie wspierają produktywność i rozwój organizacji. Oznacza to zabezpieczenie dostępu zarówno z urządzeń firmowych, jak i osobistych, identyfikowanie i zabezpieczanie korzystania z chmury prywatnej i publicznej, a także sieci, prywatnych centrów danych, a nawet punktów końcowych i urządzeń używanych w ramach Internetu rzeczy. Polska to dynamicznie rozwijający się kraj, dlatego chcemy wspierać polski rynek, oferując nasze usługi przedsiębiorstwom, ale także państwowym i samorządowym instytucjom. Dzięki naszemu nowemu warszawskiemu centrum danych, które wkrótce zostanie udostępnione online, będziemy również mogli zapewnić polskim klientom możliwość przetwarzania danych w lokalnym centrum krajowym. W obrębie Unii Europejskiej i poza jej granicami takie usługi są już dostępne i gwarantowane’ dodaje  Xavier Duyck,

Netskope utworzył jednocześnie nową funkcję, regionalnego dyrektora odpowiedzialnego za sprzedaż w tej części Europy. Na to stanowisko został powołany Michał Borowiecki, menedżer z ponad 25- letnim doświadczeniem, który był wcześniej między innymi odpowiedzialny za budowę i rozwój kanału partnerskiego oraz sprzedaż na Europę Wschodnią w koncernie FireEye, a także dyr. generalnym sektora publicznego w firmie Computerland (obecnie Sygnity.)

„Coraz więcej Polaków pracuje obecnie hybrydowo jednocześnie z domu oraz biura, korzystając z urządzeń firmowych jak i prywatnych, a także z prywatnych i publicznych usług w chmurze. Tuż za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a w wirtualnym świecie jesteśmy coraz częściej świadkami licznych ataków między innymi cyberprzestępców, w tym wyspecjalizowanych grup sponsorowanych także przez państwa i różne organizacje komercyjne. Rozwiązania Netskope  chronią firmy, ich pracowników a także wrażliwe dane. Obecnie jesteśmy w trakcie budowania lokalnej sieci partnerów, która będzie wspierać polskie firmy i instytucje w zakresie cyberbezpieczeństwa. – komentuje Michał Borowiecki, dyr. regionalny Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

###

O Netskope

Netskope, globalny lider SASE, na nowo definiuje bezpieczeństwo chmury, danych i sieci, aby pomóc organizacjom w stosowaniu zasad Zero Trust do ochrony danych. Szybka i łatwa w użyciu platforma Netskope zapewnia zoptymalizowany dostęp i bezpieczeństwo w czasie rzeczywistym dla ludzi, urządzeń i danych w dowolnym miejscu. Netskope pomaga klientom zmniejszyć ryzyko, zwiększyć wydajność i uzyskać nieustanny wgląd w aktywność w chmurze, sieci Web i prywatnych aplikacjach. Tysiące klientów, w tym ponad 25 firm z listy Fortune 100, zaufało firmie Netskope w procesie eliminacji zmieniających się zagrożeń, adresowaniu nowych wyzwań,  zmian technologicznych, organizacyjnych i sieciowych oraz nowych wymogów regulacyjnych.

Odwiedź stronę www jeśli chcesz się więcej dowiedzieć jak Netskope pomaga swoim klientom.

Nowe technologie

Uprzemysłowienie sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia. Odgrywa także ogromną rolę w przemyśle, gdzie z powodzeniem może usprawnić codziennie wykonywane czynności. Dlatego też coraz więcej fabryk decyduje się na implementację rozwiązań opartych o systemy wspierane przez sztuczną inteligencję.

AI pozwala m.in. prognozować i analizować pojawiające się sytuacje wewnątrz firmy produkcyjnej. Z jej pomocą możemy przewidzieć zmiany w działaniu maszyn, zapobiegać awariom czy usprawniać niektóre działania na podstawie rekomendacji sztucznej inteligencji. Co więcej, często to właśnie ona może podejmować samodzielne decyzje, bez konieczności angażowania pracowników.

Istota wykorzystania danych

W tym momencie każda fabryka generuje, odbiera i analizuje niesamowite ilości danych. Wiedza pracowników czy przekazywane między sobą komunikaty okazują się bowiem już niewystarczające. Wraz ze wzrostem rozmiaru firm produkcyjnych oraz rozszerzających się możliwości docierania do szerokiego grona odbiorców, oczywistością staje się konieczność odpowiedniego integrowania pojawiających się z każdych stron informacji.

Funkcjonowanie zautomatyzowanych maszyn czy podejmowanie automatycznych decyzji przez sztuczną inteligencję jest całkowicie niemożliwe, jeśli działania nie opierają się na danych. W związku z tym nieodłącznym elementem przedsiębiorstw powinny być systemy, które będą je zbierać i przechowywać. Istotne jest jednak także to, żeby wszelkie dane były cały czas dostępne. W tym celu świetnie sprawdzają się tak zwane chmury danych, do których dostęp jest przydzielany zdalnie, z niemal każdego miejsca na ziemi.

Inteligencja decyzji

Każdego dnia, każda organizacja podejmuje wiele decyzji biznesowych. Trend związany z inteligencją decyzji to forma praktycznego podejścia do usprawnienia metody i sposobu podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie, poprzez modelowanie procesów decyzyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i procesu uczenia się. Bazując na wcześniejszych procesach i podjętych decyzjach, inteligencja decyzyjna wspiera ludzi w podejmowaniu decyzji. Automatyzacja procesu decyzyjnego przebiega w oparciu o przeprowadzanie symulacji, analizę danych, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Hiperautomatyzacja

Trend, który od paru lat pojawia się w zestawieniach Gartnera. Polega na kompleksowym użyciu oprzyrządowania z zakresu sztucznej inteligencji, automatyzacji oraz Business Intelligence, która ma na celu przeprowadzenie cyfrową transformację przedsiębiorstwa. Hiperautomatyzacja umożliwia skalowalność, obsługę zdalną oraz zmianę samego modelu biznesowego.

Projektowanie rozwiązań Al

Ta moda również nie pojawia się po raz pierwszy w zestawieniach. Zwłaszcza w ostatnich latach rozwój sztucznej inteligencji bardzo przyśpieszył: czynności, wykonywanych przez programy w zastępstwie za ludzi jest teraz całe mnóstwo. Problem jednak stanowi odpowiednie ich zaprojektowanie, utrzymanie oraz zarządzanie, tak aby zapewniły najlepszą wartość dla przedsiębiorstwa. Dlatego też warto rozważyć pojawiające się na rynku rozwiązania “pod klucz”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*